Hgs Yüklemesi Nerelerde Yapılır?

Hgs Yüklemesi Nerelerde Yapılır?

 

Hgs, köprü geçişlerinde kullanılan ve önceden içine para yüklemesi yapılarak kullanılan kredi kartı büyüklüğünde bir karttır. Hgs para yükleme işlemini kartın içindeki para bitmeden yapmalısınız ki aniden bir köprü geçişi olacağı zaman zor durumda kalmayasınız. Peki, hgs yükleme işlemi nerelerde yapılır? Hgs yüklemesini hafta içi iş saatlerinde PTT’ ye giderek yapabileceğiniz gibi iş dışı saatlerde PTT Avm internet adresi üzerinden de gerekli bilgileri girerek kolayca yapabilirsiniz. Teknoloji çağında ve yoğun hayat koşuşturması içinde internet üzerinde bu işlemi daha hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

 

Hgs Bakiye Olmadan Geçişler de Ceza Kesilir

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bakiyeniz az kaldığı zaman Hgs yüklemenizi yaptırmalısınız. Çünkü Hgs bakiye yükleme yetersiz olduğu zaman geçiş yapan sürücülere cezai işlem uygulanır. Hgs cezaları e – Devlet üzerinden ya da PTT’ nin resmi internet adresi üzerinden sorgulanabilir. Sorgula işlemi ise adım adım şöyle yapılır:

 

– PTT’ den Hgs geçiş ihlali sorgulaması yapmak için; öncelikle PTT’ nin internet adresine giriş yapılır. Daha sonra ‘’Geçiş İhlali Sorgula’’ kısmından ceza sorgulaması yapılır.

 

– E- Devlet uygulamasından Hgs geçiş ihlali sorgulaması yapmak için; e – devlet internet adresine giriş yapılır. Daha sonra açılan e- Hizmetler bağlantısından PTT Genel Müdürlüğü alt kısmında bulunan ‘’Hızlı Geçiş İhlali – Geçiş Bilgileri Sorgulama’’ kısmında girilerek ceza sorgulaması yapılabilir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s