İnternet Ortamında HGS Yükleme

HGS (hızlı geçiş sistemi) köprü ve ücretli otoyollarda geçiş esnasında yaşanabilecek trafik sıkışıklığına çare olması adına uygulamaya sokulmuştur. Uygulamada HGS kart PTT şubelerinden ya da anlaşmalı bankalardan temin edilebilmekte ve içerisine bakiye yüklemesi yapılarak geçişlerde ödenmesi gereken tutar elektronik ortamda gerçekleşmektedir. HGS bakiye yükleme işlemlerinde de farklı seçenekler mevcut olup, her biri kullanıcısına konforlu kullanım olanağı sunmaktadır.

HGS yükleme işlemi de diğer seçenekler gibi oldukça kolay ve pratik olarak değerlendirilmektedir. HGS kredi yükleme seçeneğinde HGS sahibi herhangi bir PTT şubesine başvuru yapabilir ya da PTT şubelerinin dışında bulunan PTTmatik cihazlarından işlemini gerçekleştirebilir. HGS PTT yükleme işlemi için şubede gerçek zamanlı yükleme yapmak kullanıcı tarafından zaman kaybı olarak değerlendirildiği için genel olarak PTTmatik cihazlarında yükleme seçeneği tercih edilmektedir.

Online olarak yapılan ödemelerde kişilerin yararlanması gereken ekran PTT AVM sayfasıdır.

PTTmatiklerde HGS yükleme yapmak isteyen HGS sahibi PTT kartını cihaza yerleştirdikten sonra güvenlik şifresi ile sisteme giriş yapabilmekte ve cihazın talimatları doğrultusunda hareket ederek yükleme işlemini tamamlayabilmektedir. HGS uygulamasında online hgs yükleme, hgs otomatik yükleme ve gerçek zamanlı yükleme seçenekleri de mevcut olup her birisinin amacı kullanıcısına konforlu kullanım olanağı sağlamaktır. Ancak PTT aracılığı ile yapılan yüklemeler kullanıcıya daha pratik gelmekte ve genellikle bu yönde yükleme seçeneği tercih edilmektedir.

Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilinen ve köprü, otoyollar gibi kullanıldığında ücret ödenmesi gereken ve giriş ve çıkış noktalarında bulunan gişeler aracılığıyla ödemelerin yapılması sağlanan geçiş ücretlerinin, elektronik ortamda yapılmasını sağlayan HGS, böylece yoğun olarak kullanılan otoyollar ve köprülerde tıkanmaların yaşanmamasını sağlayan büyük bir avantaj. Bununla birlikte HGS sistemini kullanarak sürekli olarak borçlanan Otomobil sahiplerinin bu borçlarını takip edebilmesi ve sorgulaması aşamasında bazı güçlükler ortaya çıkıyordu. online hgs yükleme işleminin sürekli yapılması zorunluluğuna karşı, PTT Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ nın ortaklaşa olarak yürüttüğü yoğun çalışmalar sonucunda, HGS bakiye sorgulama işlemi artık online olarak istenilen her zaman yapılabiliyor.

İnternetin her açıdan yaşamlarımızın içerisine girmesi ve sağladığı avantajlarla vazgeçilmez bir konuma gelmesinin sonuçları her geçen gün daha net bir şekilde karşımıza çıkmasına yol açıyor. Bu durum her kurumda olduğu gibi PTT Genel Müdürlüğü tarafından da internetin hizmet sunumu açısından kullanılması konusunda yoğun çalışmalar ortaya koymasına neden oluyor. HGS bakiye yükleme gibi sürekli olarak vatandaşlar tarafından yapılması gereken bir hizmetin, internete bağlı olunan her noktadan kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor olmasının oluşturduğu kolaylık ve konfor, vatandaşlar tarafından çok yoğun ilgiyle karşılanmasına da neden oluyor. HGS bakiye sorgulama işlemi, hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf linki aracılığıyla sorgulama yapmak isteyen herkes tarafından kullanılabiliyor.

Karayolları ve köprüleri sürekli olarak kullanan vatandaşlarımızın kullanmak zorunda olduğu HGS, sürekli olarak bakiye oluşmasına neden oluyor ve bu bakiyenin takibinin ilgili kişiler tarafından periyodik olarak yapılması gerekiyor. hgs kredi yükleme işleminin bu nedenle online bir hizmet olarak sunulması da son derece yoğun bir ilgiyle karşılaşmasına neden oluyor. Her alanda online hizmetlerin sunulduğu ve bu durumun sağladığı konfora giderek daha fazla alışan vatandaşlarımızın beklentileri de bu yönde sürekli olarak artmaya devam ediyor. PTT Genel Müdürlüğü’ nün kurum olarak bu beklentilere en doğru karşılığı sunmak için sürdürdüğü çalışmaların sonuçlarından biri olan online HGS bakiye sorgulama işlemi, konuyla ilgili olan otomobil sahiplerinin üzerinden büyük bir yükü kaldırmış durumda. HGS bakiye sorgulama yapabilmek için PTT Genel Müdürlüğü’ nün ana sayfasına ulaşmak veya hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf linkine tıklayarak ilgili sayfada bulunan gerekli bilgileri yeterli oluyor. Online olarak istediğiniz zaman ve istediğiniz her yerden HGS bakiyenizi kontrol edebilir ve bu sayede olumsuz olaylarla karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s